Language

Kosutav hommikujook

*retseptist valmib 520 g jooki. 

Kosutav hommikujook on ideaalne lahendus hommikuseks treeningeelseks vahepalaks, kui treeningu ja ärkamise ajaline vahe on lühem. Tarbi jooki 1-1,5 tundi enne sportimist, et tagada toitainete imendumine ja omastamine, mis võimaldab varustada keha vajaliku energiaga. Samas on hommikujook sobilik ka treeningjärgseks vahepalaks, kiirendades taastusprotsesse glükogeenivarude täitmise ja lihasvalgu sünteesi intensiivistamise näol. 

Jook sisaldab suures koguses kaltsiumi ja B2-vitamiini. Teadupärast on kaltsium luukoe, hammaste ja teiste kudede koosseisu kuuluv toitaine. Lisaks on kaltsium oluline veresoonte seinte normaalse läbilaskvuse kohalt ning osaleb ka vere hüübimisprotsessides, vererõhu ja vere kolesterooli taseme reguleerimises, närviimpulsside edasikandumises. Kaltsiumipuuduse korral tekivad lihaskrambid, kroonilise defitsiidi puhul on võimalikud tagajärjed luude pehmumine ja hõrenemine. Seega on kõnealune mineraalaine võtmetähtsusega sportlase tervises ja vigastuste ennetamisel. Ka B2-vitamiin toetab sportlase immuunsust ja üleüldist tervist, samas ka närvisüsteemi, lihaste ja südamelihaste talitlust ning tagab rasvade ja süsivesikute normaalse ainevahetuse. 

 

Toitumisalane teave 520 g portsjoni kohta: 

Energiasisaldus 320 kcal 

Süsivesikud 42 g 50 %E 

Valgud 16 g 20 %E 

Rasvad 11 g 30 %E

 

Vaja läheb:

  • 2 dl maasikaid
  • 4 dl hapupiima
  • 2 spl kama

 

Valmistamine:

Püreesta maasikad hapupiimaga. Lisa kama ja sega hoolikalt läbi, et tükke ei jääks. Võid lisada kiivit ning erinevaid marju. Soovi korral lisa suhkrut, see sõltub marjade magususest ja sinu enda magusalembusest.

Sobib teha ka külmutatud marjadega.