Language

TREENINGKAVA

 

 

KUIDAS ALUSTADA TREENINGUTEGA?

 

Triatlon on nagu iga teine spordiala – alustamiseks on vaja teha esimene samm tugitoolist spordirajale. Enne aga kui üldse alustate treeningutega, on äärmiselt oluline käia ära spordiarsti juures. On ju ammutuntud tõde, et ka meie keha vajab igaaastast ülevaatust. Autoga käite ju regulaarselt ülevaatusel! Lisaks sellele, et koormustest annab hea ülevaate kogu keha töövõimekusest, saate arsti käest ka head juhised pulsivahemike kohta, millega oma treeninguid alustada.

Siit leiate rohkem infot koormustesti ja terviseuuringute kohta;

 

Kui varem pole vastupidavusspordiga tegelenud või on pikem paus sisse tulnud, siis soovitame alustada tempoka jalutuskäigu või kepikõnniga. Aeroobsed ehk rahulikud treeningud tugevdavad su südant ja kopse ning aitavad kaasa üldise füüsilise vormi loomisele ja arendamisele.

Kui alustate juba jooksmisega, siis ärge endale tempoga liiga tehke. Lõppeesmärk on suuta joosta väikese pulsisagedusega 40–60 minutit. Põhiline, et nädalas oleks neli-viis treeningukordust. Millist ala rohkem harjutada, oleneb sellest, milles end nõrgemalt tunned, küll aga tasub tähelepanu pöörata kõigile kolmele alale.

   

TREENINGKAVA ÜLESEHITUS

 

Taaskord oleme teile toeks iganädalase treeningkavaga. Koos professionaalse vastupidavusala treeneri Karmen Reinpõlluga on teil järk-järgult koormusi tõstes võimalik suvele vastu minna heas vormis ja toonuses.

Oluline rõhk on treeningute mitmekesisusel ning intensiivsete ja rahulike trennide tasakaalul. Ka talvisel ja kevadisel treeningperioodil tasub teha erinevaid testvõistlusi, et näha, kuidas on toimunud areng ning kus on puudujäägid.

“Triatleedi salarelv on järjepidevus. Argipäeval ja võistlusel. Kasuta seda relva targalt!”

 

 

 

 
 
https://www.youtube.com/watch?v=cVnIAfmEox0/

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLYcon0_LG98B3sqLTSWzy7DOV7aJkZ8R_/

 

 
 

UJUMISE ABC

Koostöös Kalev SPAga panime ujumise põhitõed ka videosse. Treener Cevin Andres Siim näitab kahes järjestikus videos, kuidas alustada ning mida tähele panna ujumisega alustades. Kui tunned, et üksinda treenimine ei ole sinu jaoks ja vajaksid grupi toetust, siis tule ja liitu Kalev Spa täiskasvanutele mõeldud ujumiskursustega. Rohkem infot ujumiskursuste kohta leiad siit - https://www.kalevspa.ee/spordiklubi/taiskasvanute-ujumiskursused/