Language

Kama-mustikasmuuti

*retseptist valmib 450 g jooki. 

 

Viimasest toidukorrast on möödunud tunde, kuid treeningul on ees ootamas lähema 1,5 tunni jooksul suur pingutus? Valmista ja joo kama-mustikasmuutit hiljemalt tund enne intensiivse treeningu algust, et keha suudaks tagada pingutuseks vajaliku energia. 

Teisalt on paslik lisada kama-mustikasmuuti enda menüüsse ka intensiivsete koormuste järgselt, tarbides jooki 30 minuti jooksul peale treeningu või võistluse lõppu. Taastumisprotsesside tõhusamaks muutmiseks lisa smuutile väike kogus valgupulbrit**, et tõsta smuuti proteiinisisaldust 10 grammi võrra. 

Smuutit juues täidad pool päevasest soovituslikust B2-vitamiini ja kaltsiumi kogustest. Need mikrotoitained hoolitsevad immuunsuse, makrotoitainete normaalse ainevahetuse, lihaste, närvisüsteemi, luude ja hammaste tervise ja toimimise eest. 

 

**Sõltuvalt tootjast oleneb valgupulbri koguse lisamine. Üldjuhul sisaldab 1 kopsikutäis (50 g või 30 g) ligikaudselt 20 g valku. Seega lisa kamamustikasmuutile vaid pool ettenähtud kogusest. Täpsed juhised ja kogused leiad pakendilt. 

 

Toitumisalane teave 450 g smuuti kohta: 

Energiasisaldus 350 kcal 

Süsivesikud 57 g 63 %E 

Valgud 14 g 15 %E 

Rasvad 8 g 22 %E 

 

Toitumisalane teave 450 g smuuti + 10 g lisatud valgupulbri kohta: 

Energiasisaldus 400 kcal 

Süsivesikud 59 g 55 %E 

Valgud 24 g 24 %E 

Rasvad 10 g 21 %E 

 

Vaja läheb:

  • 300 ml maitsestamata jogurtit
  • 2 tl mett
  • 1⁄2 banaani
  • 6 sl külmutatud mustikaid
  • 1 sl kama

 

Valmistamine:

Blenderda kõik koostisosad mõnusaks smuutiks ja serveeri koos mustikate ja mündilehega.