Ostukorv ( )

Ujumisvarustus

 

Milliseid ujumisprille valida?

 

Ujumisprille on mitmesuguseid – mõned mõeldud avaveeujumiseks, teised jällegi basseinis kasutamiseks. Enne kui tõttad omale sobivaid prille ostma, tee kindlaks, kus sa neid kasutad. Siis on märksa lihtsam teha ka õige valik.

 

Tihendiga

Tegemist on prillidega, mis oma pehme tihendiga sobivad hästi avaveeujumiseks. Lai vaateväli tagab nähtavuse avavees ning pehme tihend hoiab sind kaitstud ka juhul, kui triatloni stardirüseluse käigus keegi kogemata käe või jalaga teid tabab.

Ilma tihendita

Tegemist on eelkõige prillidega, mis mõeldud võistlemiseks. Oma ülesehituse poolest on need madala profiiliga, hoiavad peadligi ning seetõttu ka väikese veetakistusega. Samas võivad nad tavaharrastajale olla pigem ebamugavad. Lisaks jääb ka vaateväli väikeseks, mis võib saada takistuseks avaveesujumise korral. Kuid jällegi, kui soovite basseinis kiireid aegu ujuda, siis sobivad need prillid hästi.

 

 

Ujumisprillide sobivus teie näokujuga

Prillide proovimisel tasub teha väike test. Kui asetate valitud prillid enda näole, siis ideaalselt peaks nad seal mõne sekundi püsima ka ilma rihmata. See näitab, kas prillid sobivad teie näokujuga, ega lase edaspidisel kasutamisel vett sisse.

Lisaks võib ujumisprille eristada ka klaaside omaduste järgi, mil mõned on kumerad ja painduvad, mõned aga sirge klaasiga ja jäigemad. Triatleedile on eelkõige oluline, et avavees oleks avar nähtavus. Tihtipeale vaja näha kaugelt märgistuspoisid või siis jälgida oma konkurente. Seetõttu meie soovitame prille, mille klaasid on painduvad ja kumerad, et teie ujumiskogemus vees oleks võrdlemisi mugav ja ohutu. Sirge klaasiga prillid on pisut jäigemad ja mõneti ebamugavamad.

 

 

Allpool oleme välja valinud prillid, mis võiksid teile sobida parima ujumiskogemuse saamiseks.
Prillid on erinevates hinnaklassides, kuid usume, et siit valikust leiab endale sobivad prillid nii triatloni uustulnuk kui ka kogenud harrastaja.

 

 

Speedo uus ja sportlik ujumisprilli mudel, mis igati sobilik alustavale harrastajale. Pehme ja efektne raam ning üheosaline rihm tagavad mugavuse kõikideks ujumistreeninguteks.

 

- Wide Vision lens – tagab avara vaate ujumise ajal

- Pehme ja mugav raam – erinevate näo kujudega sobituv raam

- Üheosalised rihmad - lihtne reguleerida ning tagab maksimaalse mugavuse

- Antifog udukaitse ja 100% UV kaitse

- Tume ja sinine klaas pehmendavad heledust ja veepeegeldusi, sobivad avavee ujumiseks

 

Toodete suuruste valik toimub Sportlandi e-poes või kohapeal.

 

 

Tegemist on Speedo kõige populaarsemate ujumisprillidega. Võrdluses teistega on nendel prillidel lai ja pehme raam. Mugavaks on tehtud ka reguleerimine, mis muudavad Futura Biofuse Flexiseal väga tõhusaks treeningvahendiks basseinis ja avavees.

 

- Biofuse tehnoloogia – pehme ja näo kujuga sobituva raam

- Wide Vision lens – tagab avara vaate ujumise ajal

- SpeedFIT reguleerimine – lihtne ja kiire rihmade reguleerimine

- Antifog udukaitse ja 100% UV kaitse

- Tume ja sinine klaas pehmendavad heledust ja veepeegeldusi, sobivad avavee ujumiseks

 

 

Speedo tippmudel, mis tagab maksimaalselt kiire ja mugava ujumise. Mudel, mille valmistamisel on tehtud tihedalt koostööd tippujujateha, kelle tagasiside, teadmised ja kogemused on olnud abiks Fastskin Pure Focus ujumisprillide loomisel. Speedo Pure Focus ujumisprillid on täielikult FINA (Rahvusvaheline Ujumisliit) poolt heaks kiidetud. Sobib kasutajale, kes hindab kiirust ja minimalistlikku lahendust.

 

- Superior antifog – pikalt kestev uduvastane kaitse

- Hydroscopic Lens – maksimaalne nähtavus, minimaalse pea liigutamisega

- IQ Fit tehnoloogia – tagab prillide sobivuse näokujuga, minimaliseerib lekkimise ja ebameedlivad randid ümber silmade

- IQ Fit Strap – üheosaline ujumisprilli rihm, mida on lihtne reguleerida ning tagab maksimaalse mugavuse

- Hydrodynamic nose bridge – komplektis kolmes suuruse ninvahe klambrid mida on lihtne ja mugav vahetada

- Peegel kattega klaasid sobivad võistlemiseks ja avavees ujumiseks

 

 

Ujumisprillid, mis mõeldud just triatleetidele. Lai ja pehme raam ning polariseeritud klaasid tagavad avavees mugava ja turvalise ujumise.

 

- Biofuse tehnoloogia – pehme ja näo kujuga sobituva raam

- Polariseeritud klaasid – tasandab heledust ja veepeegeldusi, ideaalne avaveeujumiseks

- Wide Vision lens – tagab avara vaate ujumise ajal

- SpeedFIT reguleerimine – lihtne ja kiire rihmade reguleerimine

- Antifog udukaitse ja 100% UV kaitse

 

 

Millist ujumiskalipsot valida?

 

Triatloni puhul on kalipso tihtipeale varustuselement, mille harrastaja ostab kõige viimasena. Küll aga tasub selle peale mõelda juba oma triatloni teekonna algusfaasis, mil käiakse esimest korda avavees treenimas ning valmistutakse oma esimesteks triatlonideks. Hea kalipso hoiab teid soojas, tagab ohutus ujuvuse, vähendab veetakistust ja võimaldab teil kiiremini ujuda.

 

Esmalt tasub teha vahet sukeldumis- ja ujumiskalipsode vahel. Surfi- ja sukeldumiskalipsodel on peamine ülesanne hoida teid soojas, küll aga on sellel piiratud kätte ja jalgade liikuvus ning mõjub pigem suure ja kohmakana. Ujumiskalipsode puhul on kasutatud neopreeni, mis oma olemuselt on võimalikult palju vetthülgav ning madala veetakistusega. See tagab teile mugava ujumise ning laseb kõikidel kehaosadel vabalt liikuda.

 

Peamiselt saab võrrelda erinevaid ujumiskalipsosid nende materjalide omaduste ja pinnatöötluse poolest. Mida kallim kalipso, seda vetthülgavam ning samas ka elastsem on. Lisaks on tipptasemel kalipsodel ka balansseeritud ujuvus. Nt on raskematel kehaosadel nagu puusad ja reide neopreeni kiht paksem, samas kätel õhem. Selle eesmärk on tagada kogu kehale ühtlane ujuvus ning seeläbi ka parem kehaasend.

 

 

Oleme teile välja valinud kaks kalipsot, mis oleks sobilikud nii tavaharrastajale kui ka tipptasemel sportlasele.

 

 

Zone3 Aspire on maailmas väga kõrgelt hinnatud ujumiskalipso, mis on ainsana saanud maksimaalsed 10 punkti ajakirja 220 Triathlon poolt. Zone3 Aspire on saanud uue disaini, kus ümberkujundatud üheosaline õlapaneel tagab palju parema venivuse, mugavuse ja sobivuse.

Aspire ujumiskalipso sobib ideaalselt nii tippsportlasele kui ka harrastajale.

 

- Venivus - uus integreeritud üheosaline õla- ja rindkere paneel suurendab 1,5mm paksusega Yamamoto SCS materjali kogupinda, mis suurendab venivust, sobivust ja mugavust. Õla- ja rindkere paneel on tehnoloogiliselt disainitud nii, et see aitaks ujujal parandada vastupidavust, säästa energiat ja mis kõige olulisem - ujuda kiiremini.

- Ujuvus - Zone3 Aspire ujumiskalipso on muutunud veel ujuvamaks kui kunagi varem. Jalgade külgpaneelidele ja puusadele on lisatud Aerodome materjali (hästi õhuline materjal) mis on konstrueeritud kanga kihtide vahele, muutes antud piirkonnas ujumiskalipso kergemaks ja ujuvamaks. Aerodome materjal suurendab ujuvust 30% võrreldes tavalise neopreeniga ja on kombineeritud olemasoleva 5mm paksuse paneeliga jalgade ja alakeha piirkonnas.

- Kõrgema venivusega 4mm paksune rindkere paneel - hoiab keha soojemana ja ei takista naturaalset hingamist.

- Tõeliselt õhuke (1,5mm) laserlõikega kaelapaneel - veelgi suurem mugavus, pehmus ja kergus. Tihedal kokkupuutel kehaga ei tekita kaelapaneel ebamugavustunnet.

- Zone3 kaubamärk Pro Speed Cuffs - on kasutatud ujumiskalipso käe- ja jalaosadel, et kalipso tuleks kiiremini ja palju kergemini seljast ära - säästate vahetusalas väärtuslikku aega.

- Esmaklassiline sisevooder - suurendab venivust ja muudab ujumiskalipso kehale mugavamaks.

- Allapoole avanev YKK tõmblukk - muudab antud kalipso selga panemise ja ära võtmise lihtsamaks.

- SCS ja SCS nano - tegemist on neopreeni pinnakatetega, mis tagavad väga madala veetakistuse ja hea libisemise vees.

 

 

Zone3 Valour ujumiskalipso on valmistatud nii, et kiire, mugav ja tõhus ujumiskogemus oleks tagatud. Ujumiskalipso 4mm paksune neopreenist reie ja tuhara paneel aitavad hoida ujuja keha voolujoonelisena vees - säästa energiat ja uju kiiremini. Õla ja rindkere paneelid on venivad ning tagavad hea keha liikuvuse. Valour ujumiskalipso sobib võistlustele, treeningutele kui ka harrastusujumiseks.

 

- Õla- ja käepaneelid on valmistatud hästi venivast Extreme Flex materjalist tagab keha liikumisvabaduse.

- Ujumiskalipso valmistamisel on kasutatud Smoothskin ja SpeedFlo kangast, mis aitavad minimeerida vee läbilaskmist, suurendada kiirust ja parandada ujumiskalipso vastupidavust.

- 4mm paksused reie- ja tuharapaneelid on strateegiliselt paigutatud keha kõige raskemale osale, et suurendada ujuvust vees ja muuta ujuja keha tuntavalt voolujoonelisemaks ujudes.

- Ujumiskalipso on valmistatud keskkonnasõbralikust neopreenist.

- Ujumiskalipso käe ja jala otsade paneelide valmistamisel on kasutatud Pro Speed tehnoloogiat, mis aitab ujumiskalipsot palju kiiremini seljast ära võtta. Käe ja jala otsade paneelid on värvilised, et suurendada ujuja nähtavust avavees.

- Ujumiskalipso lukk on valmistatud nii, et see oleks ülimalt vastupidav, kergelt liikuv ja tõhus.